GABINET MASAŻU LECZNICZEGO
TERAPIA MANUALNA
Terapia manualna wywodzi się z tradycyjnego kręgarstwa i medycyny ludowej, jednak obecnie jest metodą bezpieczną i dziś uznawaną przez środowisko medyczne i stosowaną szeroko na całym świecie przez lekarzy i fizjoterapeutów.
Stosujemy następujace metody i koncepcje pracy z pacjentem:
TM wg Levita
Ackermana
McKenzie
Mulligana
Dorna, a także japońską terapię manualną wg Masayuki Saionji znan pod nazwą Yumeiho
TERAPIA MANUALNA obejmuje leczenie odwracalnych zaburzeń w układzie ruchu, szybko likwiduje związane z nim dyskomfort i bóle, a także przywraca prawidłowy zakres ruchu.
Terapia ta wykonywana jest bezpośrednio rękami terapeuty bez użycia żadnych aparatów i urządzeń. Celem jej jest usunięcie stwierdzonych zaburzeń i związanych z nimi objawów bólowych. Poprzedzona jest zawsze diagnozą manualną tj. funkcjonalną analizą strukturalną. Techniki stosowane w terapii manualnej to techniki tkanek miękkich, masaż funkcyjny, masaż poprzeczny, trakcje, mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia lecznicze.
JAPOŃSKA TERAPIA MANUALNA
Metoda ta, oparta na spostrzeżeniu, iż kości miednicy u człowieka to fundament, a wyrastający z niej kręgosłup to filar na którym wznosi się konstrukcja całego ciała. Teoria mówi, że wiele trapiących nas schorzeń kręgosłupa bierze swój początek w asymetrycznym ułożeniu kości miednicy. Asymetria taka powoduje zakłócenie położenia środka ciężkości ciała człowieka, a to z kolei nieprawidłową pracę kręgosłupa, stawów i mięśni. Taki stan doprowadza w końcu do degeneracji stawów, trwałego napięcia lub osłabienia odpowiednich grup mięśni. Występują przy tym często schorzenia narządów wewnętrznych.
Głównym celem terapii jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia. Jest to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 100 różnych technik.
ZABIEG ŁĄCZY W SOBIE TRZY RÓŻNE FORMY TERAPII:
- manualną , która zajmuje się ustawieniem poszczególnych kręgów, uznając jednak za najważniejsze ustawienie kości miednicy;
- masaż ugniatająco uciskowy na punkty akupunktury SHIATSU, rozluźniający mięśnie i poprawiający obieg krwi, jak również pobudzający samoleczące siły organizmu;
- gimnastykę,“ ćwiczenia bierne, gdzie ruchy w stawach pacjenta wykonuje terapeuta (m.in. stosuje się stretching służący zniesieniu przykurczów tkanek miękkich i okołostawowych lub mięśni).
TERAPIA SKUTECZNIE LIKWIDUJE NP.
skrzywienia boczne kręgosłupa (szczególnie dobre efekty osiąga się u dzieci)
kręgozmyk,
bóle mięśni
bóle kręgosłupa, stawów, menstruacyjne
dyskopatie,
migreny,
asymetrie układu kostnego i mięśniowego.


GABINET MASAŻU LECZNICZEGO
UL.CIEPŁOWNICZA 1
98-300 WIELUŃ
tel. 503441602
mobile: 503441602
e-mail: d.ceglarski@wp.pl

Copyright 2014 GABINET MASAŻU LECZNICZEGO & INTERIA.PL